ОУ „БРАТЯ МИЛАДИНОВИ“ ОТКРИ МОДЕРЕН STEM ЦЕНТЪР На тържествена церемония Основно училище „Братя Миладинови“ официално откри своя STEM център. Събитието се превърна в един от най-значимите акценти в празничния календар по случай 115 години от основаването на учебното заведение. Празникът бе уважен от г-н Орлин Пенков – областен управител, г-н Цветослав Димитров – директор на дирекция „Образование и култура“ към Община Русе, доцент д-р Валентина Василева – ръководител на катедра „Педагогика“ към Русенски университет „Ангел Кънчев“, и г-жа Даниела Петрова – директор на ДГ „Чучулига“. Директорът на училището, г-н Камен Минков, откри церемонията с приветствено слово, с което подчерта, че новата база е стратегическа инвестиция в бъдещето на децата, предоставяща им вдъхновяваща среда за обучение и личностно развитие. Официалните гости също поднесоха своите поздравителни адреси, изразявайки високото си признание към ръководството и екипа за стремежа към модернизация. Вокалната група „Сребърни звънчета“ с ръководител г-жа Биляна Иванова поздрави гостите с песента „Празник“, а талантливи третокласници представиха стихотворението „В центъра на идеите“. Ролята на водещ бе поверена на седмокласника Йордан Якимов, който допринесе за изисканата атмосфера на събитието. След символичното прерязване на лентата и посрещането по стара българска традиция с питка и шарена сол, присъстващите разгледаха иновативното пространство. Възпитаници на училището демонстрираха практическите възможности на центъра, представяйки свои проекти в сферата на „Роботиката“ и инженерните решения чрез платформата Lego Education. С изграждането на този STEM център ОУ „Братя Миладинови“ затвърждава позициите си на водеща образователна институция в региона, осигурявайки на своите ученици достъп до технологии от последно поколение и съвременни методи на преподаване.





























You must be logged in to post a comment.