На 21.05.2026 г. в новооткрития STEM център на ОУ „Братя Миладинови“ се проведе открит урок на групата по занимания по интереси “Занимания и програмиране с Lego Education”, които се провеждат от 3 години с ръководител г-жа Искрена Стайкова.
Учениците доказаха, че ученето може да бъде истинско приключение, като се превърнаха в млади инженери и учени, запълвайки местата си с цветни блокчета, мотори и сензори. Учениците бяха разделени на екипи и имаха за задача да изработят и програмират модел по свой избор или ново изобретение, използвайки комплектите на Lego Spike. Всички екипи се справиха бързо с изпълнението на задачата си.











You must be logged in to post a comment.