„Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира…“
Отбелязахме 150 години от гибелта на гениалния поет-революционер Христо Ботев и почитаме паметта на всички загинали за свободата и независимостта на родината ни.
Със съдействието на своите учители – г-н Стоян Благословинов (по история и цивилизации) и г-жа Гергана Георгиева (по български език и литература), Кейн Манолов, Симона Филипова, Стела Милкова и Мия Димитрова от VA клас подготвиха и представиха презентация, в която разказаха за идеалите, борбата и безсмъртието на Ботев.
Вечните Ботеви стихотворения оживяха чрез емоционалните рецитации на петокласничките Мария Ангелова – „Към брата си“, Мариана Стоянова –„В механата“ и шестокласника Веселин Русев, който изпълни първото публикувано Ботево стихотворение „Майце си“.
Дълбок поклон пред паметта на Христо Ботев!










You must be logged in to post a comment.