С гордост споделяме, че наши ученици бяха отличени с грамоти за участието си в Първия училищен конкурс за ученици със специални образователни потребности на тема „Животните – мои приятели“, организиран от Трето основно училище „Д-р Петър Берон“ – гр. Монтана.
Автор: ОУ "Братя Миладинови"
ПОСЛЕДЕН ЗВЪНЕЦ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ОТ VIА И VIБ КЛАС!
ВДЪХНОВЕНИ ОТ БОТЕВ – ДОСТОЙНО УЧАСТИЕ НА НАШИ УЧЕНИЦИ
150 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ХРИСТО БОТЕВ
„Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира…“
Отбелязахме 150 години от гибелта на гениалния поет-революционер Христо Ботев и почитаме паметта на всички загинали за свободата и независимостта на родината ни.
Със съдействието на своите учители – г-н Стоян Благословинов (по история и цивилизации) и г-жа Гергана Георгиева (по български език и литература), Кейн Манолов, Симона Филипова, Стела Милкова и Мия Димитрова от VA клас подготвиха и представиха презентация, в която разказаха за идеалите, борбата и безсмъртието на Ботев.
Вечните Ботеви стихотворения оживяха чрез емоционалните рецитации на петокласничките Мария Ангелова – „Към брата си“, Мариана Стоянова –„В механата“ и шестокласника Веселин Русев, който изпълни първото публикувано Ботево стихотворение „Майце си“.
Дълбок поклон пред паметта на Христо Ботев!
РЕЦИТАЛ НА БОТЕВИ СТИХОТВОРЕНИЯ
Наши ученици отдадоха почит към живота и творчеството на великия поет и революционер Христо Ботев. Мария Ангелова изпълни стихотворението „Към брата си“, Мариана Стоянова представи „В механата“, а Веселин Русев рецитира „Майце си“. Със своите изпълнения те ни припомнят непреходните послания на Ботев за свободата, човешкото достойнство и любовта към Родината.
Поклон пред подвига на Христо Ботев и всички герои, дали живота си за свободна България!





























You must be logged in to post a comment.