ВСЯКО ДЕТЕ ИМА ТАЛАНТ, КОЙТО ЗАСЛУЖАВА ДА БЪДЕ ЗАБЕЛЯЗАН

С гордост споделяме, че наши ученици бяха отличени с грамоти за участието си в Първия училищен конкурс за ученици със специални образователни потребности на тема „Животните – мои приятели“, организиран от Трето основно училище „Д-р Петър Берон“ – гр. Монтана.

Конкурсът е част от инициативата „Училище за всички“ и има за цел да насърчи творческата изява, самоизразяването и увереността на учениците със специални образователни потребности, като същевременно възпитава хуманно отношение, грижа и уважение към животните.
Нашите ученици се представиха достойно и получиха:
 1 грамота за рисунка
 4 грамоти за фотография
Поздравяваме участниците за техния талант, старание и вдъхновение! Благодарим на организаторите за възможността децата да покажат своите способности и творчески потенциал.
Желаем на всички участници още много успехи, смели мечти и нови творчески предизвикателства!

ПОСЛЕДЕН ЗВЪНЕЦ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ОТ VIА И VIБ КЛАС!

Часовете свършиха, учебниците заслужено отиват на почивка, а пред нас е най-очакваното време от годината – лятната ваканция!
И както всяко велико събитие, така и краят на учебната година трябва да бъде отбелязан подобаващо.
След последните учебни часове за тази година учениците от VIA и VIБ клас с пълно право се отдадоха на забавления. В оспорвано състезание двата класа показаха не само какво са научили през годината, но и колко добра спортна подготовка имат. След множество предизвикателства, загадки и усмивки, те стигнаха до финалната задача – да приготвят вкусни сандвичи, които след това с удоволствие похапнаха заедно.
Интригата се запази до самия край. В първата част на състезанието преднина имаше VIА клас, но във финалните етапи VIБ успя да навакса и резултатът се изравни. Така официално победител нямаше… или по-точно – победители бяха всички!
За отличното представяне всеки клас получи сладка награда – вкусна шоколадова торта.
Благодарим на всички ученици за ентусиазма, спортсменския дух и доброто настроение!
Лятото вече е тук!
Здравей, ваканция!

ВДЪХНОВЕНИ ОТ БОТЕВ – ДОСТОЙНО УЧАСТИЕ НА НАШИ УЧЕНИЦИ

Петокласничките Мариана Стоянова и Мария Ангелова и шестокласникът Веселин Русев участваха в Националния онлайн конкурс-рецитал „Аз съм Ботев“. За своите изпълнения на стихотворенията „В механата“, „Към брата си“ и „Майце си“ учениците бяха отличени с грамоти за проявен талант, вдъхновение и уважение към словото и делото на великия поет и революционер.

150 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ХРИСТО БОТЕВ

„Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира…“

Отбелязахме 150 години от гибелта на гениалния поет-революционер Христо Ботев и почитаме паметта на всички загинали за свободата и независимостта на родината ни.

Със съдействието на своите учители – г-н Стоян Благословинов (по история и цивилизации) и г-жа Гергана Георгиева (по български език и литература), Кейн Манолов, Симона Филипова, Стела Милкова и Мия Димитрова от VA клас подготвиха и представиха презентация, в която разказаха за идеалите, борбата и безсмъртието на Ботев.

Вечните Ботеви стихотворения оживяха чрез емоционалните рецитации на петокласничките Мария Ангелова – „Към брата  си“, Мариана Стоянова –„В механата“ и шестокласника Веселин Русев, който изпълни първото публикувано Ботево стихотворение „Майце си“.

Дълбок поклон пред паметта на Христо Ботев!

РЕЦИТАЛ НА БОТЕВИ СТИХОТВОРЕНИЯ

Наши ученици отдадоха почит към живота и творчеството на великия поет и революционер Христо Ботев. Мария Ангелова изпълни стихотворението „Към брата си“, Мариана Стоянова представи „В механата“, а Веселин Русев рецитира „Майце си“. Със своите изпълнения те ни припомнят непреходните послания на Ботев за свободата, човешкото достойнство и любовта към Родината.

Поклон пред подвига на Христо Ботев и всички герои, дали живота си за свободна България!